Ovogodišnji, devetodnevni ZIMC je krunisan Završnim koncertom, 1. juna u 18 časova.
Uzvišena i ushićena osećanja, izbijala su snagom plimskih talasa iz uvodnih reči, koje su publici i učesnicima, uputili Direktor Takmičenja i škole, Zorica Vukosavljević, Predsednik klavirskog žirija, Tatjana Ranković i Predsednik Udruženja kompozitora Srbije, Rade Radivojević.
Nastupili su laureati takmičenja, prvi od najboljih. To su deca, koja se samo protokom svojih mladih života, trenutno zovu učenici. Uistinu, oni su vrhunski profesionalci našeg poziva, u službi, najuzvišenije, od svih umetnosti – muzike.
Iz Nemanjine 9 u Zemunu, potekli su čarobni zvuci flaute, klarineta i klavira, učinivši da znamo zašto i za šta smo se školovali, dobivši blagoslov Univerzuma, da sva znanja prenosimo mladima, učinivši da se svi zajedno premestimo u visoke vibracije umetnosti, gde nema razlike u godinama, nema ružne društvene stvarnosti… postoje samo ljubav i muzika, kao garanti, da Svet može biti mesto čiste sreće!
Još malo druženja u dvorištu škole i jedno veliko - Do ponovnog viđenja! - sledeće godine, na ovom našem velikom Prazniku za srce i dušu!
Program Svečanog zatvaranja:
HALILOVIĆ LUKA, LAUREAT PRETKATEGORIJA – FLAUTA
MŠ “Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, Srbija
Klasa: Irena Milić
Klavirska saradnja Damjana Ćuk
N. Baklanova: Horovod
DUNJIĆ KATARINA, LAUREAT 1. kategorije - KLAVIR
MŠ “Kosta Manojlović“ Zemun, Srbija
Klasa Željka Simanović
D. Kabalevski: Dramatični fragment i Noveleta, op. 27
BRKLJAČ UNA, LAUREAT 1. kategorije – FLAUTA
MŠ “Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, Srbija
Klasa: Jelena Vlaović
Klavirska saradnja Aleksandar Cundra
J. N. Dolžikov: Nostalgija
SRETKOVIĆ KIM, LAUREAT 2. kategorije - KLAVIR
MŠ “Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, Srbija
Klasa Dušanka Gavrilović
F. Pulank: Tokata
NIKOLIĆ PAVLE, LAUREAT 1. kategorije – KLARINET
MŠ “Vatroslav Lisinski“, Beograd, Srbija
Klasa Vladimir Stanišić
Klavirska saradnja Milica Pekmezović
A. Grgin: Valcer br. 3
VUJANIĆ IVA, LAUREAT 2. kategorije – FLAUTA
MŠ “Kosta Manojlović“ Zemun, Srbija
Klasa Aleksandar Burkert
Klavirska saradnja Biserka Marović
A. Alabijev: Pesma slavuja
ŽIVKOVIĆ MARKO, LAUREAT DISCIPLINE UMETNIČKA KOMPOZICIJA SRPSKOG AUTORA
MŠ “Isidor Bajić” Novi Sad, Srbija
M. Živković: Veseli valcer
PANIĆ IRENA, LAUREAT 3. kategorije – FLAUTA
MŠ “Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, Srbija
Klasa: Jelena Vlaović
Klavirska saradnja Aleksandar Cundra
V. Milanković: Nokturno
MILANOVIĆ SANJA, LAUREAT – INSTRUMENT KLARINET
MŠ “Marko Tajčević“ Lazarevac,
Srbija Klasa Nikola Marić
O. Popović: Wiews
STOJAKOVIĆ JANA, LAUREAT 4. kategorije – FLAUTA
MŠ “Kosta Manojlović“ Zemun, Srbija
Klasa Aleksandar Burkert
E. Bozza: Image
MEDIĆ ELENA, LAUREAT 5. kategorije – FLAUTA i LAUREAT DISCIPLINE DUVAČI
MŠ “Kosta Manojlović“ Zemun, Srbija
Klasa Aleksandar Burkert
D. Despić: Giga
TEPEŠ ALEKSANDAR, nagrada za najbolje izvođenje dela srpskog autora
MŠ “Kosta Manojlović“, Zemun, Srbija
Klasa Dmitrović Snežana
V. Mokranjac: Fragmenti br. 4 i 5
STEPANOVIĆ KRISTINA, nagrada za najbolje izvođenje dela srpskog autora
MŠ “Živorad Grbić“, Valjevo, Srbija
Klasa Slobodanka Vasiljević Ljujić
P. Konjović: Satirova svirala
KOSANOVIĆ KONSTANTIN, LAUREAT 4. kategorije i LAUREAT DISCIPLINE KLAVIR
MŠ „Zlatko Baloković“, Zagreb, Hrvatska
Klasa Nenad Kačar
S. Rahmanjinov: Etida op. 33, cis-mol
STEVIĆ MARKO, LAUREAT 5. kategorije i LAUREAT SUPER FINALA
MŠ “Kosta Manojlović“, Zemun, Srbija
Klasa Siniša Radojčić
S. Rahmanjinov: Etida op. 39 br. 5, es-mol
ČAVIĆ SERGEJ, LAUREAT 6. kategorije - KLAVIR
MŠ „Kosta Manojlović“, Zemun, Srbija
Klasa Ivanović Radojka
F. Šopen: Skerco op. 39 br. 3, cis-mol
Copyright © 2021 - Zemun International Music Competition Sva prava zadržana
Dizajn i kod Marko Živanović